Training and Placement

Placements B.E. Chemical (2018-19) Batch:

Sr.No. Name of Student Post Name of Company
1 Reshnu Pillai Trainee Design Engineer P-Square Technologies, Pune
2 Mohammad Atif Technical Marketing Engineer P-Square Technologies, Pune
3 Kishan Chandanani Technical Sales Executive Krishna Enterprises, Mumbai
4  Prashant Ghodekar Trainee Engineer- Manufacturing Darshan Chemicals, Turbhe,Mumbai
5 Archana Shinde Trainee Design Engineer Synergy Process Systems,Pune
6 Vishakha Dhumal Trainee Design Engineer Synergy Process Systems,Pune
7 Dipak Khetre Trainee Project Engineer Synergy Process Systems,Pune
8 Kiran Kharade Graduate Engineer Trainee- Projects Techpert Process Industries, Pune
9 Digamber Sonkusare Trainee Engineer Embark Water Pvt.Ltd.,Pune
10 Chetan Rohida Trainee Engineer Embark Water Pvt.Ltd.,Pune
11 Aniket Potdar Trainee Engineer Bell Energy, Pune
12 Mukund Mahajan Trainee Engineer  TCS, Pune
13 Tushar Nemane Trainee Engineer Corrocomp Plastics Pvt.Ltd.,Pune
14 Dattatrey Torkad Trainee Engineer Corrocomp Plastics Pvt.Ltd.,Pune
15 Prathmesh Satarkar Trainee Engineer Corrocomp Plastics Pvt.Ltd.,Pune

Placements BE Chemical Students (2017-18) Batch:

Sr.No. Name of Student Post Name of Company
1 Rushikesh Aher Apprentice Engineer Technoforce Solutions India Pvt.Ltd.,Nashik
2 Nishad Vaidya Apprentice Engineer Technoforce Solutions India Pvt.Ltd.,Nashik
3 Mohammad Shoeb Trainer Teach for India, Mumbai
4 Kartik Jain Customer Support Associate Amazon, Pune
6 Prasad Gade Associate- Chemicals & Energy Practice Prismane Consulting,Pune
7 Ajit Pawar Trainee Design Engineer Synergy Process Systems,Pune
8 Ankit Patil Trainee Design Engineer Synergy Process Systems,Pune
9 Sapna Shete Graduate Engineer Trainee Techpert Process Solution, Pune-48
10 Ashok Bahirwal Graduate Engineer Trainee Techpert Process Solution, Pune-48
11 Shital Bangadkar Proposal Engineer WTE Infra Projects Private Limited, Chakan, Pune
12 Amir Shaikh Design Engineer Design Consultancy, Pune
13 Shubham Tank Apprentice Engineer Elantas Beck India Ltd., Pimpri, Pune-18
14 Vivek Karpe Trainee Design Engineer Synergy Process Systems, Pune
15 Prathmesh Khendad Trainee Engineer (Production) Smruthi Organics Ltd., Solapur
16 Laxmi Kulkarni Trainee Engineer NALCO Eco Lab, Hadapsar, Pune
17 Shubham Nerkar Research Associate Transparency Market Research Pvt.Ltd.,Pune
18 Vimith Desai Production Executive OmniActive Health Technologies Ltd.,Hinjawadi,Pune
19 Ajay Acharya Process + Proposal Engineer A Plus Projects and Technology Pvt.Ltd.,Pune
20 Medha Wadhai Engineer- Simulation Equinox Software & Services Pvt.Ltd., Pune
21 Radhika Raut Trainee Engineer CH Four Energy Solution, Pune
22 Amol Waghmare Trainee Engineer CH Four Energy Solution, Pune
23 Aditya Sharma Trainee Engineer CH Four Energy Solution, Pune
24 Meet Patel Graduate Engineer Trainee Gujarat Alkalies Chemical Ltd.,Gujarat
25 Kunal Sable Trainee Process Engineer Darshan Chemicals,New Mumbai
26 Azhar Khan Trainee Process Engineer Darshan Chemicals,New Mumbai
27 Avinash Ingle Apprentice Engineer Elantas Beck India Ltd.,Pimpri, Pune-18