UNIVERSITY RANKERS

Sr. No. Name Of Department Name of Student Class Year Rank
1 Electronics Ajay Mhaske BE 2015-16 4th
2 Civil Kamble Arathi H. BE 2015-16 9th
2 Chemical Shaikh Shahabaj Rajmohmmad BE 2015-16 6th
4 Electrical Rigved Kelkar BE 2015-16 8th
5 Mechanical/Sandwich NAPHADE CHETAN PRAKASH BE 2015-16 2nd
6 Mechanical/Sandwich SHINDE PROMOD DNYANESHWAR BE 2015-16 4th
7 Mechanical/Sandwich GAWALI ASHISH SANJAY BE 2015-16 5th
8 Mechanical/Sandwich GHATGE HARSHAVARDHAN BE 2015-16 7th
9 Mechanical/Sandwich RAJESHIRKE AKSHAY NARENDRA BE 2015-16 8th
10 Mechanical/Sandwich KULKARNI TEJAS GAJANAN BE 2015-16 10th
11 Civil Padmanabh Rangane BE 2014-15 2nd
12 Chemical Bokhale Nileema Balasaheb BE 2014-15 2nd
13 Mechanical/Sandwich NANDRE CHANCHAL DATTATRAY BE 2014-15 2nd
14 Mechanical/Sandwich GAWADE ASHUTOSH SHYAM BE 2014-15 6th
15 Mechanical/Sandwich GORANE SHUBHAM P BE 2014-15 8th
16 Mechanical/Sandwich LIMAYE CHINMAY BE 2014-15 10th
17 Chemical Bokhale Nileema Balasaheb TE 2013-14 1st
18 Chemical Bornita Deb TE 2013-14 8th
19 Chemical Bomble Snehal Dilip TE 2013-14 10th
20 Chemical Mahale Deepika Dilip BE 2013-14 2nd
21 Chemical Karanjkar Yogesh Sanjay BE 2013-14 9th
22 Electrical Rahul Gaikwad BE 2013-14 9th
23 Electrical Akshay Salunke TE 2013-14 5th
24 Electrical Shalini Mopuri TE 2013-14 9th
25 Electrical Rigved Kelkar SE 2013-14 2nd
26 Mechanical/Sandwich TAKWALE RISHI SATISH BE 2013-14 1st
27 Mechanical/Sandwich KULKARNI AJIT BE 2013-14 3rd
28 Mechanical/Sandwich NARELIYA SHOBHIT BE 2013-14 8th
29 Mechanical/Sandwich PATHAK SAURABH BE 2013-14 10th
30 Mechanical/Sandwich NANDRE CHANCHAL DATTATRAY TE 2013-14 5th
31 Mechanical/Sandwich GAWADE ASHUTOSH SHYAM TE 2013-14 7th
32 Mechanical/Sandwich BOTRE SAURABH RAMDAS TE 2013-14 9th
33 Mechanical/Sandwich NAPHADE CHETAN PRAKASH SE 2013-14 4th
35 Mechanical/Sandwich GHATGE HARSHAVARDHAN SE 2013-14 7th

 

Department of Production Engineering ( Autonomous Course)

Year: 2015-16

Sr No Name of student Class Rank
1 Bondar Vinay Sham SE 1st
2 Thakar Sumit Satish SE 2nd
3 Radhika Lalsare SE 3rd
4 Jadhav Parth S SE 4th
5 Doshi Paras P SE 5th
6 Kanade Siddesh C TE 1st
7 Warghade Tejas R TE 2nd
8 Leenu Ganesh TE 3rd
9 Desai Soham TE 4th
10 Bora Kushal TE 5th
11 Gaganpreet Singh BE 1st
12 Korkarna Sparsha BE 2nd
13 Choudhary Suresh BE 3rd
14 Savur Nayan S BE 4th
15 V. Nidhisha M BE 5th

Department of Production Engineering ( Autonomous Course)

Year: 2014-15

Sr No Name of student Class Rank
  1 Warghade Tejas   SE 1st
2 Kanade Siddhesh SE 2nd
3 Chavan Vijay SE 3rd
4 Mannadiar Thushar AR SE 4th
5 Dhangar Shinu SE 5th
6 Gaganpreet Singh   TE 1st
7 Bhide Charuhas S TE 2nd
8 Kenjale Mahesh b TE 3rd
9 Savur Nayan S TE 4th
10 Nikam Akshay A TE 5th
11 Varsha Mane BE 1st
12 Deshmukh Nitasha BE 3rd
13 Rangari Ruchira BE 2nd
14 Penta Nikunj BE 4th
15 Karagane Sankalp S BE 5th

Department of Production Engineering ( Autonomous Course)

Year: 2013-14

Sr No Name of student Class Rank
  1 Patil Akshay   SE 1st
2 Gaganpreet Singh SE 2nd
3 Paigude Jayashree SE 3rd
4 Sonaje Smital SE 4th
5 Sane Aditya SE 5th
6 Mane Varsha C   TE 1st
7 KulKarni Viraj V TE 2nd
8 Penta Nikunj R TE 3rd
9 Rangari Ruchira P TE 4th
10 Sumesh Bhat TE 5th
11 Namrata Thokade BE 1st
12 Joshi Sayalee BE 2nd
13 Datar Aniruddh BE 3rd
14 Deshpande Amaya BE 4th
15 Jha Vedashree BE 5th